Oznamy

• Sväté liturgie sú slávené bez účasti veriacich do odvolania. Prosím rešpektujme to!

• Všetky sväté liturgie budú slávene podľa programu a budú vysielané on-line prostredníctvom televízie ANTIK, resp. internetu – odkaz na našej farskej sránke.

• 08.12. (streda) máme prikázaný sviatok Nepoškvrneného Počatia  presvätej  Bohorodičky.

• Moleben pred Narodením Pána – z brožúrky Christos raždajetsja od 15.12., ráno aj večer po svätej liturgii.

• Vianočná spoveď – vzhľadom k súčasnej situácií VEĽKÉ SPOVEDANIE nebude. Preto Vás chcem poprosiť, aby ste k sviatosti zmierenia pristupovali postupne v nasledujúcom období. Pred každou večernou liturgiou (Po – Pia od 17,00 do 18,00) budete mať možnosť vyspovedať sa. Využite túto možnosť. Tí, ktorí boli na spoveď v tomto prvopiatkovom čase, nech zvážia, či potrebujú opäť ísť na vianočnú spoveď. Podobne aj v Trnávke a Albinove poprosím o využitie možnosti sa vyspovedať už teraz v tomto období.

• Vianočné oblátky si môžete zakúpiť v chráme, v čase keď je otvorený, čiže pondelok až piatok od 17,00 hod. do 18,00 hod.

• Spovedanie chorých bude 20.12. (pondelok). Prosím, nahláste chorých v sakristii, prípadne telefonicky s presnou adresou.

• Našu farnosť môžete podporiť finančným príspevkom na účet SK66 0200 0000 0041 2744 5953.

• Každý deň od pondelka do piatka bude chrám otvorený v čase od 17,00 hod. do 18,00 hod. k osobnej modlitbe. V tomto čase bude možnosť prijať aj sviatosť zmierenie a sviatosť eucharistie. Prosím o dodržanie protiepidemických opatrení!

• Kalendáre spolku sv. Cyrila a Metóda si môžete vyzdvihnúť pondelok až piatok v čase od 17,00 hod. do 18,00 hod. pred svätou liturgiou vzadu v chráme. Poplatok členské 5 €. Podielové knihy - film  o. Mastiliak, distribuované na stránke Spolku.

• Vianočný stromček – kto by chcel chrániť naše lesy môže z vlastnej záhrady darovať do chrámu vianočný stromček (nahlásiť v sakristii). Čim skôr!

• Kalendáre na predaj: stolový 2,50 € (vydali otcovia redemptoristi).

• V čase prebiehajúcej Filipovky a blížiacich sa sviatkov Narodenia Pána, Rada pre mládež Košickej eparchie v spolupráci s Masmediálnou komisiou Košickej eparchie pripravila puzzle "Christos raždajetsja".

Toto puzzle má pripomínať pravdu o Bohu, že je dobrý a má rád človeka. Od jeho lásky ho neodradil ani prvý hriech prarodičov Adama a Evy spáchaný v raji. Neustále staval most k ľuďom, aby mohol byť s nimi. Staval ho dielik po dieliku. A práve najdôležitejšou časťou tejto skladačky bolo narodenie jeho Syna Ježiša Krista na tento svet. Puzzle môže byť využité ako skvelá katechetická pomôcka pre každú rodinu, či ako skvelý vianočný darček pre deti. V ponuke je v  35 - alebo 88 - dielnej sade. Jeho zložením sa vytvorí ikona Narodenia Pána s pozdravom "Christos raždajetsja! Slavite jeho!" Objednať si ho je možné na stránke www.aetos.sk alebo vo svojej farnosti.
    Cena za 35 - dielnu sadu je 6, 50 eur za 88 - dielnu sadu je 7,50 eur.